سباستین کو، عضو کمیته بین المللی المپیک و رئیس فدراسیون جهانی دومیدانی اظهارداشت که علیرغم کمبودها و شرایط موجود ورزشکاران بایستی در اولویت دریافت واکسن قرارگیرند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از تایمز؛ سباستیان کو طی مصاحبه با اصحاب رسانه، ضمن حفظ احتیاط در واکنش به تولید و لزوم استفاده از واکسن کووید ۱۹ در بازی های المپیک، خاطرنشان ساخت ورزشکاران باید در صف دریافت و در اولویت واکسن کووید ۱۹ قرارگیرند چراکه اکثریت مخاطبین المپیک بین ۲۰ تا ۳۰ ساله هستند و هدفگذاری المپیک برگزاری رویدادی ایمن و بی کرونا خواهد بود.
سباستین کو در این خصوص گفت: “سلامت و جان ما وابسته به سلامت افراد حاضر در خط مقدم بهداشت است؛ می داینم این افراد آسیب پذیری زیادی دارند و همه تلاش می کنیم تا هرچه بیشتر از آنها مراقبت نماییم.
 نمی دانم شرایط ورزش چقدر اضطراری خواهد بود اما از سوی دیگر هروقت واکسن در دسترس قرارگرفت ورزشکاران از آن استفاده نمایند.
سباستین کو دارنده دو مدال طلای دوی ۱۵۰۰متر المپیک و رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن تاکید کرد که بازی های معوق توکیو۲۰۲۰ بخوبی برگزار خواهد شد و اگر کشوری بتواند به بازگشت این رویداد امید دهد قطعا ژاپن توان این کار را خواهد داشت.
منبع خبر:www.olympic.ir