تیم فوتبال استقلال با برتری مقابل تیم فوتبال سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها شد.

سپاهان با ژنرال هم برابر استقلال زانو زد

تیم‌های فوتبال استقلال و سپاهان از ساعت ۲۰:۳۰ امشب (دوشنبه) در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که شاگردان فرهاد مجیدی با نتیجه ۲ بر صفر به برتری دست یافتند و راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند.

وریا غفوری (۵+۴۵ – پنالتی) و علی کریمی (۶۱) زننده گل‌های استقلال بودند. امیر قلعه‌نویی، سرمربی سپاهان در بین دو نیمه به دلیل اعتراض به داور اخراج شد و ادامه بازی را روی سکو‌ها نظاره‌گر بود.

تیم استقلال در حالی پیروز شد که شیخ دیاباته، ارسلان مطهری و فرشید اسماعیلی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت و تنها مهدی قائدی در خط حمله به میدان رفت.

سپاهان با ژنرال هم برابر استقلال زانو زد

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، عارف غلامی، علی کریمی، مسعود ریگی، هرویه میلیچ (۷۳ – میلاد زکی‌پور)، آرش رضاوند (۸۸ – سینا خادم‌پور) و مهدی قائدی.

سپاهان با ژنرال هم برابر استقلال زانو زد

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمدرضا مهدی‌زاده، شایان مصلح (۴۶ – محمدرضا حسینی)، محمدطیبی، مهدی ترکمان (۵۶ – سعید آقایی)، مهدی کیانی، امید نورافکن، سروش رفیعی (۸۴ – رسول نویدکیا)، رضا میرزایی، محمد محبی و کی‌روش استنلی.

داور: موعود بنیادی‌فر

نیمه اول
دقیقه ۶: تکل محمد طیبی روی مهدی قائدی باعث سرنگونی مهاجم استقلال در محوطه جریمه سپاهان شد، اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه ۱۱: پاسکاری ترکیبی وریا غفوری و علی کریمی می‌رفت به گل تبدیل شود، اما ضربه علی کریمی را پیام نیازمند گرفت.

دقیقه ۱۶: باز هم قائدی به محوطه جریمه سپاهان نفوذ کرد و پس از عبور از یک بازیکن اقدام به ضربه زدن کرد که توپش در چهارچوب دروازه نبود.

دقیقه ۲۲: شوت محمد محبی را سیدحسین حسینی در آغوش گرفت.

دقیقه ۲۸: نفوذ وریا غفوری می‌رفت تا موقعیت خطرناکی برای استقلال ایجاد کند، اما مدافع سپاهان توپ را از کاپیتان آبی‌پوشان گرفت.

دقیقه ۲۸: مسعود ریگی به دلیل خطا روی بازیکن سپاهان با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۳۳: شایان مصلح با تکل خطرناک روی آرش رضاوند از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه ۴۰: کی‌روش استنلی مهاجم سپاهان نیز با خطای خشن روی محمد دانشگر دیگر بازیکنی بود که با کارت زرد موعود بنیادی‌فر جریمه شد.

سپاهان با ژنرال هم برابر استقلال زانو زد

دقیقه ۴+۴۵: داور برخورد شایان مصلح با مهدی قائدی در محوطه جریمه سپاهان را پنالتی دانست و در سوت خود دمید. نکته قابل توجه اینکه، مصلح در بازی هفته بیست‌وهفتم این دو تیم یک پنالتی داد و گل دوم استقلال نیز با برخورد به او راهی دروازه سپاهان شد. (اینجا ببینید)

دقیقه ۵+۴۵: وریا غفوری ضربه پنالتی استقلالی‌ها را تبدیل به گل اول این تیم کرد.

سپاهان با ژنرال هم برابر استقلال زانو زد

نیمه دوم
دقیقه ۵۷: ضربه ایستگاهی محمدرضا حسینی را دروازه‌بان استقلال راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۱: پاسکاری استقلالی‌ها در نهایت باعث شد تا میلیچ پاس خوبی به علی کریمی بدهد و این بازیکن در موقعیت تک به تک گل دوم استقلال را به ثمر برساند. (اینجا ببینید)

سپاهان با ژنرال هم برابر استقلال زانو زد

دقیقه ۶۷: حسینی، دروازه‌بان استقلال از سوی داور به دلیل تلف کردن وقت بازی کارت زرد گرفت.

دقیقه ۸۳: مهدی قائدی باز هم صاحب موقعیت شد و می‌توانست گل سوم را به ثمر برساند که نیازمند اجازه این کار را نداد.

دقیقه ۸۵: وریا غفوری پاس خوبی به میلاد زکی‌پور داد که تازه وارد زمین شده بود، اما این بازیکن به توپ نرسید.

دقیقه ۲+۹۰: محمد بلبلی به جای مهدی قائدی وارد زمین شد و امیرحسین خدامرادی به جای وریا غفوری.

دقیقه ۳+۹۰: محمدرضا حسینی به دلیل اعتراض به داور کارت زرد گرفت.

علاوه بر استقلال، تیم‌های پرسپولیس، نفت مسجدسلیمان و تراکتور تبریز پیش از این به نیمه‌نهایی صعود کرده بودند. قرعه‌کشی این مرحله فردا (سه‌شنبه) ساعت ۱۵ در سازمان لیگ برتر می‌شود.

 

منبع: https://www.khabarvarzeshi.com