با سلام خدمت همراهان سایت فراورزش

در این پست قصد داریم شما را با نحوه ثبت نام و صدور آنلاین کارت بیمه ورزشی آشنا کنیم.

شما می توانید با ورود به سایت فدراسیون پزشکی ورزشی و طی کردن چند مرحله کوتاه کارت بیمه ورزشی خود را دریافت نمایید.

در ابتدا باید این موارد را بیان نمود که بر اساس بخشنامه وزارت ورزش و جوانان به شماره ۳/۲۴۰۹۷/ص مورخه ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ به منظور جمایت درمانی از جامعه ورزش،انجام هرگونه فعالیت ورزشی شامل شرکت در مسابقه ، تمرین و کلاس آموزشی بدون عضویت در کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی ممنوع است – اگر ورزشکار در هنگام ورزش،آموزش یا مسابقه صدمه ببیند و کارت بیمه ورزشی را نداشته باشد،مسئولیت حوادث و خسارت ها و هزینه های درمانی به عهده مربی و مسئولین مسابقه یا آموزش خواهد بود. – در صورتی که ورزشکار دارای کارت بیمه ورزشی باشد ولی در ورزشگاه ها و باشگاه های غیرقانونی و بدون مجوز مبادرت به تمرین یا مسابقه ورزشی نماید،دعوی او مورد بررسی نبوده و مسمول تعهدات این بیمه نامه نخواهد بود. – تعهدات بیمه ورزشی ۷۲ ساعت بعد از صدور کارت بیمه ورزشی، آغاز می شود. – کمک هزینه های درمان،غرامت، نقص عضو و فوت بر مبنای مفاد آیین نامه خدمات درمانی فدراسیون پزشکی و ورزشی خواهد بود. – جهت جاری شدن تعهدات در سال جدید، تمدید کارت بیمه ورزشی در هر سال الزامی است. – اگر ورزشکاری تا سه سال به صورت پیوسته،کارت خود را سروقت تمدید کند، میتواند تا ۵ برابر نرخ دولتی ،غرامت درمان دریافت نماید. – ورزشکار دارای کارت بیمه ورزشی در صورت نیاز به جراحی های پزشکی، میت تواند با معرفی به فدراسیون ورزشی هزینه کمتری برای جراحی خود تقبل نماید. – ورزشکار دارای کارت بیمه ورزشی در صورت برخورداری از بیمه تکمیلی،می تواند قبل از ارائه مدارک درمانی به هیئت پزشکی و ورزشی، از بیمه پایه نیز بهره مندگردد. – ورزشکاران قهرمان و مدال آور در سطح آسیا وجهان می توانند ازخدمات پزشکی و ورزشی رایگان استان خود بهره مند شوند. – خدمات فیزیوتراپی ، تغذیه، روانشناسی ورزشی،کلاس های آموزشی ، ارتوپدی،MRI برای ورزشکاران دارای بیمه ورزشی رایگان است و آزمایش های پزشکی نیز برای آن ها با تخفیف همراه خواهد بود. – ورزشکارانی که با دفترچه بیمه خود برای درمان به مراکز درمانی دولتی مراجعه می کنند،می توانند از فرانشیز ۱۰۰%( در صورت نبود مقاله امکان نگارش مقاله برای فرانشیز) برخوردار شوند. – ورزشکاران باید حداکثر دو هفته بعد از حادثه جهت استفاده از خدمات بیمه ورزشی،به هیئت پزشکی و ورزشی شهرستان خود مراجعه نموده و گزارش حادثه و آسیب دیدگی خود را در فرم مربوطه به صورت رسمی به فدراسیون اعلام نمایند. – فرم گزارش حادثه در هیئت های ورزشی موجود است که باید کادر پزشکی یا پزشک معتمد یا پزشک مسابقات بعد از تکمیل کامل و دقیق فرم توسط مسئولان باشگاه، مربیان یا سرپرست مسابقات،صحت آن را تایید نمایند. – ورزشکار از زمان آسیب دیدگی حداکثر سه ماه فرصت ارائه مدارک هزینه درمان به هیئت پزشکی و ورزشی استان خود دارد. با توجه به موارد مذکور باید رعایت موارد فوق را در نظر گرفت.

 

 

شما به ۲ صورت می توانید کارت بیمه ورزشی خود را دریافت نمایید. ۱- از طریق سایت فدراسیون پزشکی ورزشی ۲- اپلیکیشن فدراسیون پزشکی ورزشی

مراحل ثبت نام در روش اول به همراه تصویر (از طریق سایت فدراسیون پزشکی ورزشی) به این صورت می باشد:

ورود به سایت فدراسیون لینک سایت فدراسیون پزشکی ورزشی و ورود به سامانه ثبت نام

 

در صفحه جدید کد ملی خود را وارد نمایید و کد امنیتی ذکر شده را وارد نمایید و در نهایت کلید ورود را بزنید.

 

 

در صورتی که قبلا ثبت نام انجام نشده باشد باید در سایت ثبت نام نمایید و مشخصات خود را وارد نمایید.

 

 

در صورت مورد تایید بودن اطلاعات کلید ذخیره را انتخاب نمایید.

 

در صورتی که شماره موبایل شما صحیح باشد کلید ارسال کد را انتخاب نمایید.

 

رمز عبور خود جهت ورود به سامانه در دفعات بعد را وارد نمایید.

 

در صفحه جدید وارد پروفایل کاربری خود خواهید شد و می توانید جهت رشته ورزشی مورد نظر خود ثبت عضویت جدید را انجام دهید.

 

در صفحه جدید نام فدراسیون،رشته مورد نظر،استان،شهر،باشگاه ورزشی مورد نظر را انتخاب نمایید و در نهایت کلید ذخیره را بزنید.

 

در نهایت در پروفایل خود چاپ کارت را بزنید و کارت بیمه ورزشی خود را دریافت نمایید.

 

اگر از قبل در سامانه عضو شده باشید کلمه عبور خود را وارد نمایید.

 

پس از وارد کردن کلمه عبور وارد پروفایل خود خواهید شد که می توانید سابقه ثبت نام قبلی را مشاهد نمایید همچنین می توانید رشته جدیدی را ثبت نمایید(روی ثبت رشته جدید کلیک نمایید) و کارت خود را دریافت و پرینت بگیرید (روی چاپ کارت کلیک نمایید).

 

 

 

هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد . www.faravarzesh.com

 

[ Alireza Farzinmehr ]

علیرضا فرزین مهر کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزش (مربیگری ورزشی)
علاقه مند به تحقیق - پژوهش و فعالیت در حوزه های مدیریت راهبردی در ورزش-مدیریت رسانه های ورزشی-مدیریت مالی در ورزش - مدیریت برگزاری رویدادها و مسابقات ورزشی

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *